658292-2023 - ÄndringSverige-Östersund: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kirurgiska Stapler och Clips
Referensnummer: HSN/541/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen avser att upphandla stapler och clips för endoskopisk och öppen kirurgi, samt Laparoskopiportar, engångsutrustning som behövs för att kunna bedriva titthålskirurgi.