658350-2023 - ResultatSverige-Karlskrona: Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kundserviceverktyg
Referensnummer: 2.4-2023-504
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillhandahålla Kundserviceverktyg för Vasamuseet och Vrak – Museum Of Wrecks. SMTM har behov av ett kundserviceverktyg för ca 30 användare. Upphandlingen omfattar även:
- Leverans och implementering av verktyget
- Drift, underhåll, service och support
- Digital utbildning och användarhandledning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen