658396-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Studenthälsovård
Referensnummer: EUI 23 045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Om upphandlingen
Denna upphandling syftar till att förse båda lärosätena med studenthälsovårdstjänster - utifrån uppställda krav och beskrivningar samt lärosätenas ansvar såsom det kommer till uttryck i högskolelagen. Ett ramavtal kommer tecknas med vald (1) leverantör.
Avgränsningar
Upphandlingen omfattar ej företagshälsovård eller tjänster som normalt utförs inom sjukvården.
Uppdraget inklusive krav, utvärderingskriterier och avtalsvillkor, finns angivna i upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget inklusive krav, utvärderingskriterier och avtalsvillkor, finns angivna i upphandlingsdokumentet