658477-2022 - ResultatSverige-Gävle: Försäkringar med anknytning till transport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Karlstad kommunkoncern- Motorfordonsförsäkring
Referensnummer: 22/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66514100 Försäkringar med anknytning till transport
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlstad kommunkoncern motorfordonsförsäkring
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66514110 Motorfordonsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fordonsförsäkring