658647-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Insamling förpackningsavfall och returpapper VÖFAB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInsamling förpackningsavfall och returpapper VÖFAB
BeskrivningUpphandlingen avser fastighetsnära insamling av förpackningsavfall och returpapper för VÖFAB, Växjö Fastighetsförvaltning AB.
Intern identifierareVÖFAB 2024-00016
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000