Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Helautomatisk tömnings- och tvättsystem av avfallsskärl
Referensnummer: 2019-O002016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ett helautomatiskt system gällande tömning av avfallskärl i komprimator och tvätt av avfallskärl. Systemet kan inkludera conveyors, kärlvändare, kärltvätt samt rangering av avfallskärlen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen