658663-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Byggnation av vintersportanläggningar
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nya Slottskogsrinken
Referensnummer: 35105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212223 Byggnation av vintersportanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Nya Slottskogsrinken ska bli en modern ishall för att rymma upp till 400 personer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232300 Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 45332000 VA- och dräneringsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen