65869-2018 - ResultatSverige-Gävle: Flygfotografering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygfotografering för nationella bildförsörjningsprogrammet
Referensnummer: 104-2017/3911
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79961200 Flygfotografering
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsförfarande.
Anbud ska lämnas som elektroniskt anbud i Tendsign. Användarnamn och lösenord erhålls kosnadsfritt genom en registrering på TendsignTendsign support: e-post tendsignsupport@visma.com eller på telefon 0771-440 200.
Anbud och all kommunikation i upphandlingen ska, lämnas/ske på svenska språket om inget annat anges i upphandlingsdokumenten.
Bevis på varans uppfyllelse av tekniska kravspecifikationen kan lämnas på svenska eller engelska, anbudsgivaren ska dock vara beredd att inom 7 kalenderdagar efter begäran tillhandahålla översättningar av dessa dokument till svenska om Lantmäteriet så begär.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79961000 Fototjänster, 79961300 Specialfotografering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen