658714-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Årsentreprenad bygg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelÅrsentreprenad bygg
BeskrivningUpphandling av ramavtal inom fackområdet bygg. Entreprenadarbetena omfattar ny-, om och tillbyggnader med dit hörande rivning/ demonteringsarbeten samt fastighetsunderhåll inom Region Sörmlands fastighetsbestånd.
Intern identifierareIN-IN24-0295
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000