658765-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivning samt informationsinsatser inom krishantering för Jordbruk-, trädgård- och renskötselföretag
Referensnummer: 3.2.11-07951/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud på kombinerad rådgivnings- samt informations & demonstrationsinsats inom riskhantering för jordbruk-, trädgård- och rennäring. Insatserna ska öka primärproducenternas kunskap om riskhantering och förmåga att kunna fatta strategiska och kostnadsbesparande beslut.
Rådgivningsinsatsen ingår i delåtgärd 2.1 och informationsinsatsen i 1.2 och fokusområde 2 a i landsbygdsprogrammet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 79411000 Allmän organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen