658801-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster – Engagement services for AP7
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEngagement services for AP7
BeskrivningAP7 is in the process of tendering engagement services as complement and support to its own engagement and wider stewardship activities. The purpose of the assignment is to deliver sustainability engagement services toward companies/issuers in close collaboration with AP7.
Intern identifierareDnr 2024/82
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66150000 Administrativa tjänster avseende finansmarknaden, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79412000 Finansiella konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000