See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bussbolag för verksamhetsresor 2
Beskrivning: Hej alla bussleverantörer! Nu söker vi efter flera leverantörer som kan köra dalafolk med buss till bl.a. studieresor, friluftsdagar eller personalutflykter. Resorna består till största del av dagsresor - men andra typer av resor kan förekomma. Läs igenom dokumenten för att få mer information! Välkomna att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Falun - korta resor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101008:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34121000 Bussar, 34121500 Långfärdsbussar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Falun - långa resor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101008:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ludvika - korta resor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101008:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ludvika - långa resor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101008:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Hedemora - korta resor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101008:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Hedemora - långa resor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101008:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Borlänge - korta resor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101008:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Borlänge - långa resor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101008:Lot:8