See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Banktjänster
Beskrivning: Sundsvalls kommun har för avsikt att via upphandling teckna avtal om koncernkontosystem, internetbank, koncernkontokredit, betalnings- och löneförmedling, kortinlösen samt företagskort. Upphandlingen består av tre delar. Det är möjligt att lämna pris på respektive del.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Betalningsförmedling
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112396:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66110000 Banktjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kortinlösen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112396:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Företagskort
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112396:Lot:3