See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för anlitande av leverantör inom bemanning som tillhandahåller resurskonsulter inom fem huvudområden. Avropen kommer att ske successivt allt eftersom behoven uppstår. Upphandlingen gäller för hela SLU och alla verksamhetsorter med fokus på huvudorterna, Uppsala, Umeå, Alnarp. Verksamhet bedrivs även på andra orter så som Skara, Skinnskatteberg, Lysekil med flera. För ytterligare information om SLU och verksamheten www.slu.se/om-slu/orter/
Intern identifierare: SLU.ua.2024.2.4.4-1362
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mervärde
Beskrivning: Viktade kriterier
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsgivare
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område A ekonomi, Admin, Infra
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område B, IT-personal
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område C växthuspersonal
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Område D laboratoriepersonal
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Område E Fältpersonal
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Kvalificering och uteslutning