659065-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon för godstransport – Lastbilar med fyrfacksskåp
Meddelande om upphandling – förenklat system
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastbilar med fyrfacksskåp
BeskrivningAffärsverken avser upphandla 4 st fyrfacksbilar
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandets viktigaste känneteckenÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandling av fyra stycken 4-facks lastbilar