Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för utrustning för noninvasiv blåsvolymmätning
Referensnummer: MT 2020-0131 / 21RS8135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för utrustning för noninvasiv blåsvolymmätning till Hälso- och sjukvården, Region Örebro län.
Upphandlingen omfattar även option på teknisk serviceutbildning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen