See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter för kriteriearbete inom samhällsbyggnad
Beskrivning: Denna upphandling av konsulter genomförs för att ge Upphandlingsmyndigheten tillgång till tekniska konsulter för utveckling och revidering av hållbarhetskriterier på samhällsbyggnadsområdet. Upphandlingsmyndigheten avser att teckna ramavtal med en leverantör. Upphandlingsmyndigheten kommer att göra avrop vartefter behov uppstår. Någon viss volym eller antal timmar kan inte garanteras. Uppdraget beräknas dock att ligga på ca 200 h/år.
Intern identifierare: UHM-2024-0336
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000