659157-2021 - ResultatSverige-Ludvika: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VS-arbeten
Referensnummer: GNU 2021/94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet innefattar entreprenadarbeten  innefattande löpande VS-arbeten och injusteringar (Värme & Sanitet) vid tex. ombyggnader, lokalanpassningar, underhåll och reparationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1 Avesta
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten, 45332000 VA- och dräneringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 2 Gagnef
Del nr: 2
Område 3 Säter
Del nr: 3