659194-2023 - ResultatSverige-Lerum: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter för RPA-utveckling
Referensnummer: KS22.844
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lerums kommun och Partille kommun som Lerum företräder via fullmakt bjuder in till anbudsgivning avseende konsulter för RPA-utveckling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72246000 Konsulttjänster för system, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen