659207-2023 - ResultatSverige-Borlänge: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FSE834 Byggservice inom norra Förbifart Stockholm, Interimsförvaltningen
Referensnummer: KOM-413096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Målsättningen och syftet med denna entreprenad är att utföra återstående bygg- och anläggningsarbeten med rätt kvalitet samt att utföra och underhålla tillfälliga anordningar och installationer för att beställaren och sidoentreprenörer ska kunna arbeta på ett effektivt och säkert sätt. Med effektivt sätt avses både kostnadseffektivt och tidseffektivt samt med rätt kvalitet från början.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen