Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling kvalificerade ekonomitjänster
Referensnummer: 2022-01954-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekonomistyrningsverket (ESV) bjuder in leverantörer att lämna anbud avseende upphandling av kvalificerade ekonomitjänster.
Syftet med upphandlingen är att säkerställa att ESV:s behov av kvalificerade ekonomer uppfylls.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 1
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79211000 Redovisning, 79211100 Bokföring, 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen