659386-2024 - Resultat
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Ramavtal Miljöinventering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Miljöinventering
BeskrivningDetta ramavtal kommer i huvudsak att användas för konsulttjänster inom området miljöinventering inför ombyggnad och rivning, kontroll av saneringar och periodiska radonmätningar. Utöver ovan kan Beställaren komma att avropa andra i upphandlingsdokumenten angivna specialisttjänster.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100914:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71313450 Miljöövervakning för bygg- och anläggningsarbeten, 71313400 Miljökonsekvensbedömning för bygg- och anläggningsarbeten