65939-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Språkskrapan Ombyggnad till studentbostäder -Göteborg
Referensnummer: 21/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser en ombyggnad från kontor och läromiljöer till student- och forskarbostäder. Språkskrapan är beläget inom Campus näckrosen i Göteborg (Calandersplatsen).