See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Schaktfritt ledningsbyggande
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för senare avrop för utförande av schaktfritt byggande och renovering av VA-ledningar och brunnar. Insatserna indelas i följande fyra (4) entreprenadområden: 1. Renovering av självfallsledningar med flexibla foder och brunnsrenoveringar 2. Rörspräckning av tryck- och självfallsledningar 3. Styrd borrning av ledningar 4. Hammarborrning av skyddsledningar
Intern identifierare: 2025_17/232
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för senare avrop för utförande av schaktfritt byggande och renovering av VA-ledningar och brunnar.
Intern identifierare: 1648371-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Entreprenadområde 1- Renovering av självfallsledningar med flexibla foder och brunnsrenoveringar.
Intern identifierare: 1683883-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Entreprenadområde 2- Rörspräckning av tryck- och självfallsledningar.
Intern identifierare: 1683889-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Entreprenadområde 3- Styrd borrning av ledningar
Intern identifierare: 1683891-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Entreprenadområde 4 - Hammarborrning av skyddsledningar
Intern identifierare: 1787457-4