2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss/RFI Utfallskontrakt - minskat antal familjehemsplaceringar barn 0-12 år
Beskrivning: Eskilstuna kommun har publicerat utkast (preliminär) upphandlingsdokumentation för extern remiss. Annonsen innefattar också RFI - Request for information, begäran om information, svar på ett antal frågeställningar. Detta är endast en extern remiss av upphandlingsunderlaget samt en RFI och inte en upphandling. Den externa remissen/RFI:n avser Utfallskontrakt - minskat antal familjehemsplaceringar barn 0-12 år, till Socialförvaltningen i Eskilstuna kommun. Leverantör, finansiär eller annan intressent bereds möjlighet att lämna synpunkter på upphandlingsdokumentationen och uppmanas också att besvara de frågeställningar som kommunen har inför kommande upphandling av utfallskontraktet.
Intern identifierare: UE 23.245-ER/RFI
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete
Ytterligare klassificering (cpv): 85321000 Administration inom socialtjänsten