65951-2025 - Resultat
Sverige – Exploatering av fastigheter – Tekniska konsulter - Exploateringsledare/fackområde 10
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Exploateringsledare/fackområde 10
BeskrivningUppdraget avser ramavtal för tekniska konsulter i Lunds kommun, fackområde 10, vilket omfattar Exploateringsledare. Upphandlingen omfattar att på ramavtal utföra konsulttjänster inom beställarens verksamhet. Avropade konsulter ska i rollen som exploateringsledare företräda Lunds kommun som exploateringsingenjör i ett antal exploateringsprojekt.
Intern identifierareKS 2024/0599
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 70110000 Exploatering av fastigheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000