659522-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underhåll av gatubelysning – Drift- och underhåll av gatubelysning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift- och underhåll av gatubelysning
BeskrivningUpphandlingen omfattar drift och samtliga underhållsåtgärder av anläggningar för Laholms kommuns offentliga belysning för vägar, gator, torg, parker med flera samt julbelysning.
Intern identifierareSamhällsbyggnadsnämnden 2025-000230
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000