See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tömning av fettavskiljare och slutna tankar med matavfall
Beskrivning: Denna förfrågan avser entreprenad för tömning, transport och avlämning av fett från fettavskiljare inom verksamhet kommunalt insamlingsansvar. I uppdraget ingår även att tömma sluta tankar för matavfall. Matavfallet mals/kvarnas i samband med att det hälls i tanken. Matavfallet från dessa tankar får samlastas med fett från fettavskiljare som A&ÅS har insamlingsansvar för.
Intern identifierare: AÅS2025.0104
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000