65954-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Flygtransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
17FMV5600 Avrop Internationella Transport & Speditionstjänst
Referensnummer: UH-2017-365
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60400000 Flygtransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Internationell Spedition i Arboga är i behov av att frakta gods till och från AO1 – Thailand och AO2 – Ungern och Tjeckien. Godset som ska fraktas tillhör i huvudsak JAS 39 Gripen Projektet men även andra projekt och produkter inom FMV.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen