See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Vibrations- och omgivningspåverkan
Beskrivning: Orust kommun, tillsammans med kommunerna Stenungsund, Tjörn och Lilla Edet genomför denna ramavtalsupphandling avseende tekniska konsulter inom konsultstödsområdet vibrations- och omgivningspåverkan (”Upphandlingen”) och inbjuder härmed er att lämna anbud i Upphandlingen.
Intern identifierare: Dnr. 59-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000