2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Elarbeten
Beskrivning: Ramavtalet omfattar elarbeten för avrop mellan 0 – 6 miljoner kronor inom Micasa Fastigheters fastighetsbestånd. Beställaren behöver löpande utföra elarbeten vid mindre renoveringar, om- och tillbyggnader, ROT-projekt. För att utföra dessa arbeten behöver beställaren samarbetspartners i form av ramavtalsentreprenörer.
Intern identifierare: MIC 2025/576
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Elarbeten