659646-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vattenreningskemikalier – Kemikalier till badhus (klor och svavelsyra)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikalier till badhus (klor och svavelsyra)
Beskrivning: Vill ni vara med och leverera kemikalier till Luleå och Piteå kommuns badhus? Nu genomför Luleå kommuns inköp en ramavtalsupphandling av kemikalierna klor och svavelsyra till kommunernas badhus.
Intern identifierare: KLF 2024/1914
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kemikalier till badhus (klor och svavelsyra)