659768-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning – Gaffeltruck
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gaffeltruck
Beskrivning: Beställaren har för avsikt att investera i en gaffeltruck som säkerställer uppfyllnad av kunders och marknadens förväntningar. Gaffeltrucken är tänkt att hantera massabalar (pulps) och valstrådrullar. Gaffeltrucken ska ha konfiguration enligt vad som framgår av bifogad teknisk specifikation. Gaffeltrucken ska vara 100% eldriven.
Intern identifierare: 114-2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar, 42415110 Gaffeltruckar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000