Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopborstar till fälthållningsmaskiner
Referensnummer: FM2021-1688
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 16800000 Delar till jordbruks- och skogsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har ett kontinuerligt behov av borstsatser för att hålla Försvarsmaktens flygplatser fria från ex grus, sand, snö och is. Tidigare ramavtal har löpt ut och mot bakgrund här av har Försvarsmakten för avsikt att upphandla borstsatser till sop- och blåsmaskiner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen