659930-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Standardcontainrar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Begagnade containrar för målbyggnation
Referensnummer: 21FMV5982
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613300 Standardcontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV har i uppdrag att upphandla ett ramavtal avseende begagnade container för målbyggnation till Vidsel Test Range.
Provplatsen har över tiden behov av att inköpa begagnade containrar som används som byggklossar till mål i provområdet när verksamhet genomförs. Målen kan vara både vertikala och horisontella. Dessa mål byggs med hjälp av 20 och 40 ft. begagnade standardcontainers. Eftersom att målen byggs på höjden behöver de vara i det skick att de går att låsas fast vid varandra i form av hörn samt sammanbindningslås.
Denna inbjudan avser ramavtalsupphandling med flera leverantörer i vilket samtliga ramavtalsvillkor inte fastställts. Innan enskilt kontrakt tilldelas under ramavtalet kommer de leverantörer med vilka ramavtal ingåtts erhålla inbjudan att på nytt lämna anbud i enlighet med de villkor som anges i ramavtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 100,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44613300 Standardcontainrar, 63111000 Containerhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen