659932-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Tingsryd: Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt kött och chark
Referensnummer: 21-063
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Upphandlingen omfattar nedanstående varugrupper:
Se sortimentsfil 1: Färskt kött
Se sortimentsfil 2: Charkprodukter
Inkomna anbud kommer att utvärderas per position/rad, vilket innebär att avtal kan komma att tecknas med en eller flera leverantörer.
Anbudslämnaren kan lämna anbud på en, flera eller samtliga rader.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15110000 Kött, 15894700 Charkuterivaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen