659996-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fartyg och båtar – Begagnade båtar med trailer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBegagnade båtar med trailer
BeskrivningSjöfartsverket avser att upphandla begagnade trailerbara båtar som primärt ska användas för lättare farledsarbete. Sjöfartsverket kommer att anta de två (2) anbud som är det mest ekonomiskt fördelaktiga utifrån utvärderingsgrunden: Pris I det fall Sjöfartsverket endast blir offererad en (1) båt, som uppfyller samtliga ska-krav, kommer Sjöfartsverket att teckna avtal avseende en (1) båt.
Intern identifierare24-05521
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34500000 Fartyg och båtar
Ytterligare klassificering (cpv): 34520000 Båtar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del