Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ishockeysarg till Farsta Ishall
Referensnummer: Dnr 2.3.2/2021/3235
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey
II.1.4.
Kort beskrivning
Idrottsförvaltningen avser att upphandla en ny (1) ishockeysarg till Farsta ishall
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen