660009-2022 - ÄndringSverige-Örebro: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Optisk sortering av hushållsavfall
Referensnummer: Tn 6051/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sortering av olika färgade avfallspåsar i sorteringsanläggning med optisk sorteringteknik.
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967, behov av optisk sortering av hushållsavfall. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/
Vi ser fram emot ert anbud!