660122-2023 - ResultatSverige-Södertälje: Kranbilar och dumprar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1028 Kranbil till Telge Återvinning
Referensnummer: TI 2022-1028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34142000 Kranbilar och dumprar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av Kranbil till Telge Återvinning (demobil eller lättare begagnad accepteras)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen