660150-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Passagerartransport på väg för särskilda ändamål – Skolskjuts Hörby
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkolskjuts Hörby
BeskrivningUpphandlingen avser skolskjuts med skolbuss och taxifordon i Hörby Kommun.
Intern identifierare2024-00236
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSkolskjutstrafik med buss
BeskrivningPris
Intern identifierareSkolskjutstrafik med buss
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPersontransporter med taxi
Intern identifierarePersontransporter med taxi