2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjursbekämpning
Beskrivning: Entreprenaden avser skadedjursbekämpning som innefattar underhåll och tillsyn av betesstationer samt hantering av felanmälningar från allmänheten.
Intern identifierare: T2025-00086
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter, 90923000 Desinfestation av råttor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Västerort
Beskrivning: Västerort som består av följande stadsdelsnämnder: - Norra innerstaden - Kungsholmen - Bromma - Hässelby-Vällingby - Järva
Intern identifierare: Västerort
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Söderort
Beskrivning: Söderort som består av följande stadsdelsnämnder: - Södermalm - Hägersten-Älvsjö - Skärholmen - Enskede-Årsta-Vantör - Skarpnäck - Farsta
Intern identifierare: Söderort