See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dental utrustning
Beskrivning: Dental utrustning inklusive service, tillbehör och reservdelar samt inredning till koncept-/behandlingsrum. Vinkelstycken, turbiner, tandsaneringshandstycke samt spetsar. Rengöring-, smörj- och desinfektionsutrustning. Amalgamavskiljare våta system.
Intern identifierare: RS2024-04007
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (4) (1) (2)
Beskrivning: Dental utrustning tillbehör och service, vägghängd röntgen, Amalgamavskiljare mm
Intern identifierare: 1554104
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Behandlingsstol/unit/operationsbelysning
Beskrivning: Fristående behandlingsstol, unit, operationsbelysning, röntgen
Intern identifierare: 1638081
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 2. Integrerad behandlingsstol/unit/operationsbelysning
Beskrivning: Integrerad behandlingsstol, unit, operationsbelysning och röntgen
Intern identifierare: 1638082
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 3. Inredning
Beskrivning: Inredning koncept och behandlingsrum
Intern identifierare: 1638083
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 4. Mobilt datorbord
Beskrivning: Mobilt datorbord
Intern identifierare: 1659475
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 5. Vägghängt datorbord
Beskrivning: Vägghängt datorbord
Intern identifierare: 1659476
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 6. Vägghängt datorbord rörlig arm
Beskrivning: Vägghängt datorbord rörlig arm
Intern identifierare: 1659477
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 7. Vinkelstycke
Beskrivning: Vinkelstycke
Intern identifierare: 1638085
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 8. Polervinkelstycke skruvfattning
Beskrivning: Polervinkelstycke skruvfattning
Intern identifierare: 1659481
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 9. Polervinkelstycke snapp-on-fattning
Beskrivning: Polervinkelstycke snapp-on-fattning
Intern identifierare: 1659482
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: 10. Turbinvinkelstycke
Beskrivning: Turbinvinkelstycke
Intern identifierare: 1659488
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: 11. Tandsaneringshandstycke
Beskrivning: Tandsaneringshandstycke
Intern identifierare: 1638086
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: 12. Spetsar tandsaneringshandstycke
Beskrivning: Spetsar tandsaneringshandstycke
Intern identifierare: 1700752
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: 13. Rengöring-, desinfektions- och smörjutrustning
Beskrivning: Rengöring-, desinfektions- och smörjutrustning
Intern identifierare: 1638087
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: 14. Förbrukning och tillbehör rengöring, desinfektions och smörjutrustning DAC
Beskrivning: Förbrukning och tillbehör rengöring, desinfektions och smörjutrustning DAC
Intern identifierare: 1700753
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: 15. Förbrukning och tillbehör till desinfektions och smörjutrustning med kemisk desinfektion
Beskrivning: Förbrukning och tillbehör till desinfektions och smörjutrustning med kemisk desinfektion
Intern identifierare: 1700756
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: 16. Vägghängdröntgen
Beskrivning: Vägghängdröntgen
Intern identifierare: 1638088
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: 17. Amalgamavskiljare
Beskrivning: Amalgamavskiljare
Intern identifierare: 1659489
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: 18. Desinfektionsmedel för sugsystem
Beskrivning: Desinfektionsmedel för sugsystem
Intern identifierare: 1675828
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: 19. Blästerspets engång
Beskrivning: Blästerspets engång
Intern identifierare: 1675829