2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal SFTI konsulter
Beskrivning: Digg upphandlar ett ramavtal avseende konsulter till kansliet för Single Face to Industry (SFTI). Inom ramen för SFTI:s verksamhet finns ett tekniskt kansli. Arbetet inom kansliet innebär utvecklingsarbetet avseende standarder och olika slags stöd för det, kostnadsfri rådgivning till kommuner, regioner, statliga myndigheter, leverantörer och systemleverantörer när det gäller tekniska frågor relaterade till de av SFTI rekommenderade standarder.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tekniskt kansli
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92213:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster