660361-2023 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning – Ramavtal Projekteringsledning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Projekteringsledning
Beskrivning: Exploateringskontoret bjuder in leverantörer att ansöka om att få delta i en konkurrenspräglad dialog avseende ramavtal av projekteringsledning. Ramavtalet ska omfatta kontorets samtliga behov vad gäller projekteringsledning.
Intern identifierare: E2022-04171
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Projekteringsledning