660404-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sophämtning – Tömning och transport av avfallsförpackningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTömning och transport av avfallsförpackningar
BeskrivningTömning och transport av avfallsförpackningar från återvinningsstationer
Intern identifierareSBN- 2023-00026-05
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511000 Sophämtning
Ytterligare klassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000