2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal konsulttjänster, Fastighetstransaktion
Beskrivning: Ramavtalet omfattar fastighetstransaktioner med juridisk rådgivning, av fastigheter som ägs av Micasa Fstigheter AB. Beställaren har ett behov av att erhålla rådgivning, planering och genomförande av fastighetstransaktioner för att tillgodose verksamhetens långsiktiga behov.
Intern identifierare: MIC 2025/457
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70120000 Köp och försäljning av fastigheter
Ytterligare klassificering (cpv): 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ramavtalet omfattar fastighetstransaktioner med juridisk rådgivning, av fastigheter som ägs av beställaren. Beställaren har ett behov av att erhålla rådgivning, planering och genomförande av fastighetstransaktioner för att tillgodose verksamhetens långsiktiga behov.
Intern identifierare: Ramavtal konsulttjänster, Fastighetstransaktion