2. Förfarande
Förfarande
Titel: Videotjänst
Beskrivning: Upphandlingen avser Pexip-videotjänst med drift och support av produktions- och testmiljöer.
Intern identifierare: UPPH2025-00256
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72261000 Stödtjänster för programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000