660555-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Mejeriprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Mejeriprodukter
Referensnummer: 2021-9746
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av mejeriprodukter för Kriminalvårdens verksamheter, uppdelat i olika leveransområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15510000 Mjölk och grädde
II.2.4.
Information om upphandlingen