2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färsk frukt, färska grönsaker, beredda grönsaker, rotsaker, potatis, ägg och lilla mejeri
Beskrivning: Järfälla kommun upphandlar färsk frukt, färska grönsaker, beredda grönsaker, rotsaker, ägg och lilla mejeri.
Intern identifierare: Kst 2023/468
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
Ytterligare klassificering (cpv): 03142500 Ägg, 15500000 Mejeriprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000